Німеччина відкриє ринок праці для українців

Уже давно відомо про бажання німецьких урядовців спростити правила та умови працевлаштування для громадян країн, що не належать до Євросоюзу, яких цікавить робота в Німеччині. Проте тільки зараз стало очевидно, що конкретних змін в міграційному законодавстві слід очікувати в 2019 році.

Які зміни будуть внесені в правила працевлаштування в Німеччині?

В процедуру працевлаштування громадян країн, що не входять в ЄС, будуть внесені суттєві зміни. Спочатку вони будуть змушені отримати робочу візу, виїхати в Німеччину і тільки потім шукати роботу. Проте перед початком роботи вони будуть змушені пройти реєстрацію на біржі праці. Таким чином влада буде контролювати іноземців, яких цікавить робота в Німеччині.

Термін дії робочої візи не буде перевищувати 6 місяців впродовж одного року. Після закінчення візи іноземець буде змушений повернутись в свою країну і чекати півроку до повторного працевлаштування.

Чому Німеччина зацікавлена в іноземних працівниках?

Місцеві підприємці прагнуть зменшити витрати, тому шукають більш дешеву робочу силу в європейських країнах. За рахунок цього, а також за рахунок росту економіки, Німеччина увійшла в трійку лідерів серед європейських країн по іноземним роботодавцям на українському ринку праці (перше і друге місце займають Польща та Чехія відповідно).

Німеччина проти Польщі або битва за українських працівників

Хоча на сьогоднішній день робота в Польщі цікавить багатьох українців, запровадження змін до німецького законодавства може стати причиною суттєвого перерозподілу трудової міграції в Європі. Уже зараз більшість громадян України, які мають роботу в Польщі, готові переїхати до Німеччини після того, як вона змінить трудове законодавство. Для Польщі ця ситуація буде програшною. Незважаючи на мовну, культурну та територіальну близькість Польщі, громадяни України будуть віддавати перевагу роботі в Німеччині, адже головною мотивацією до вибору країни є рівень заробітної плати.

Це підтверджується і великою кількістю громадян Польщі, які виявили бажання виїхати на роботу в сусідню країну після того, як для них відкрився європейський ринок праці. Особливо це стосується тих, кого цікавить сезонна робота для сімейних пар влітку. Якщо польські фермери платять за збір врожаю від 500 до 800 євро, то німецькі фермери готові платити від 1 200 до 1 800 євро за таку ж роботу.

В яку країну ви б поїхали на заробітки?
Німеччина відкриє ринок праці для українців
5 (100%) Голосів: 5