Як отримати роботу за кордоном без досвіду

Отримання роботи за кордоном – найбільш фінансово стабільний спосіб подорожувати. Для випускників університетів такий спосіб дає вражаючі переваги: роботодавець оплачує більшість витрат (ідеально для студентів, маючих фінансові проблеми), роботодавець допомагає в процесі відкриття візи та оформленні документів, а робота дає гроші для подорожей.

Але не все так просто. Якщо ви думаєте, що важко знайти роботу вдома, маючи ступінь бакалавра, за кордоном це ще важче і ви повинні подбати про декілька нюансів, якщо вас цікавить робота в Польщі чи іншій країні. Мається на увазі, скільки компаній виявлять бажання платити вам, щоб ви з нуля вчились у них, і платити цілу купу грошей, щоб ви змогли перебратись в іншу країну і влаштуватись на роботу? Вони можуть отримати стажерів з місцевих університетів набагато дешевше. В деяких країнах (наприклад, в Америці) за це навіть не потрібно платити, оскільки надання стажування розглядається як акт доброчинності.

Отже, чому вони повинні піклуватись про вас? Чому хтось повинен платити купу грошей, щоб забезпечити вам переїзд до іншої країни і платити вам належну заробітну плату, адже трудові закони, які застосовуються до іноземних наймачів, змушують їх до цього, якщо те саме вони можуть зробити для безкоштовного стажера з місцевого університету?

Далі мова піде про наступне:

  • як продемонструвати свої навики без офіційного досвіду?
  • як зробити себе потрібним в іноземній країні?
  • як виділитись серед інших (місцевих) заявників?

Продемонструйте навички, які ви отримали без професійного досвіду

Спочатку запитайте себе: чи є у вас необхідні навики? Чи зможете ви виконувати роботу, на яку претендуєте? Ретельно прочитайте посадові інструкції і подумайте, чи є у вас навики, необхідні для досягнення успіху. Чесною відповіддю для недавніх випускників університетів і тих, хто бажає змінити кар’єру, мабуть буде «Ні». Жоден університет не готує до реального життя на 100%, і роботодавці знають це.

Але це не означає, що ви не можете рухатись вперед. Не зупиняйтесь на тому, що ви дізнались в навчальних закладах. Ось декілька ідей відносно того, що ви можете показати роботодавцям за кордоном, що ви навчились, що знаєте і наскільки вмієте застосовувати це.

Покажіть свою роботу

Виконані проекти і замовлення подібні до досвіду роботи, який ви собі забезпечуєте. Як правило, знайти такі проекти і замовлення можна в Інтернеті, де їх є дуже багато. Під сторонніми (додатковими) проектами можна розуміти будь-яку додаткову роботу, виконану у відповідності з вашою кваліфікацією і вашими навиками. Навіть якщо вам не заплатять, ви можете взяти на себе ініціативу, щоб створити своє портфоліо і зібрати рекомендації.

Отже, ви виконали певну роботу, але чого вона вас навчила? Як ви застосуєте те, чого навчилися, до наступної роботи. Можна вести блог про те, чого ви навчились і дізнались. Вдумливі описи і конкретні приклади, які будуть корисні для інших, підтвердять, що ви здатні вчитись, і поставить на шлях до становлення себе як експерта.

Виділяйтесь серед інших кандидатів

Ця порада більше спрямована на людей, які повинні переконати роботодавця у тому, що вартують ризику і потрачених на вас грошей. Порада №1 – використання супровідного листа. Якщо ви не можете приїхати в країну, щоб подати заявку особисто, напишіть цікавий (можна навіть епічний 😊) супровідний лист, який конкретно покаже ваше знання та ваш ентузіазм.

Отримання листа менеджером по найму та можливість поспілкуватись з ним, є половиною битви за роботу, якщо у вас є правильні навики, встановлені для вакансії. Спробуйте декілька варіантів супровідних листів, надсилайте подальші електронні повідомлення, використовуйте відповіді, щоб дізнатись, кого шукає роботодавець.

Ви будете здивовані там, наскільки часто люди копіюють-вставляють однакові і неоднозначні супровідні листи, мовчки чекають відповіді і, як результат, ніколи не отримують можливість поспілкуватись з менеджерами по найму.

Зробіть себе простим для найму

Наскільки це можливо, не заставляйте роботодавця робити 99% по найму вас на роботу. Ви можете і повинні спростити компанії задачу по прийому вас на роботу. Для цього дотримуйтесь декількох порад:

  1. Знайте закони країни про наймання іноземців. Багато менеджерів по найму не мають уявлення про те, які юридичні вимоги висуваються до найму людей з інших країн. Знати це – ваша робота. Наприклад: скільки грошей потрібно мати, щоб виїхати в цю країну? Наскільки довго треба чекати візу? Чи можна працювати позаштатно, доки віза не буде затверджена? Допоможіть менеджерам по найму переконатись, що ви є життєздатним рішенням їх бізнес-проблем і що вас цікавить робота за кордоном.
  2. Особиста зустріч для співбесіди. Якщо для влаштування на роботу необхідна особиста зустріч з роботодавцем або менеджером по найму, подбайте про те, щоб взяти відпустку і подати заявку на роботу. Жоден роботодавець не буде витрачати гроші і час, щоб прилетіти до вас, коли у вас немає видатного досвіду роботи. Деякі країни не вимагають, щоб ви покидали свою країну для того, щоб подати документи для роботи чи проживання. Це означає, що ви можете піти у відпустку, отримати контракт та залишитись на довгостроковій перспективі. Тому обов’язково упакуйте достатньо великий чемоданчик!
  3. Зберіть качок в ряд. Покажіть роботодавцю, що використовуєте можливість серйозно і зможете швидко переїхати і приступити до роботи. Підготуйте всі необхідні документи, які вам потрібно буде подати. Іноді важливим фактором може стати здатність задовільнити критичну потребу в працівниках.

Не здавайтесь

Життя за кордоном – це те, що треба спробувати кожному. Тому, якщо вас цікавить робота за кордоном для сімейних пар або тільки для себе, продовжуйте пробувати. Експериментуйте зі своїм резюме та супровідними листами. І рано чи пізно ви досягнете успіху!

Як отримати роботу за кордоном без досвіду
5 (100%) Голосів: 7